Dla kogo kredyt konsolidacyjny?

0

Osobom, które mają trudności w regulowaniu kilku różnych zobowiązań wobec banków często zaleca się kredyty konsolidacyjne. Dzięki temu rozwiązaniu można zmniejszyć wysokość comiesięcznych opłat przeznaczonych na raty, ale nie zawsze będzie to korzystne wyjście z sytuacji.shutterstock_90148972

Co to jest konsolidacja kredytów?

Pod tą nazwą nie kryje się nic innego, jak połączenie kilku zobowiązań w jedno. W efekcie zaciągamy kolejną pożyczkę, aby spłacić te dotychczasowe. Zazwyczaj otrzymujemy więcej czasu na spłatę tego zobowiązania, a nowa rata jest niższa od sumy tych dotychczasowych. Do wyboru mamy kredyt gotówkowy lub hipoteczny. Pierwszy z wymienionych niewiele różni się od standardowych produktów bankowych tego typu, ale więcej czasu będziemy mieć na jego uregulowanie. W przypadku kredytu hipotecznego zabezpieczenie stanowi nieruchomość, dzięki czemu możemy liczyć na bardziej atrakcyjne oprocentowanie. Warto przy tym wspomnieć, że w ten sposób łączyć można różnego rodzaju kredyty i pożyczki, a więc mieszkaniowe, gotówkowe, samochodowe, a nawet limity na karcie kredytowej.

Dla kogo?

Takie rozwiązanie zalecane jest przede wszystkim osobom, które nie radzą sobie ze spłatą kilku zobowiązań. Zamiana kilku rat na jedną, w dodatku niższą, pozwoli z pewnością na złapanie finansowego oddechu. Klienci, którzy w wyniku utraty pracy lub choroby zostają pozbawieni stałego źródła utrzymania mogą w ten sposób uchronić się przed bankructwem. Warto jednak wiedzieć, że aby taki kredyt rzeczywiście był dobrym rozwiązaniem, należy znaleźć ofertę banku zapewniającą rzeczywiste oszczędności. Jedna rata do spłaty i wydłużenie czasu na uregulowanie długu jest z pewnością wygodne, ale w perspektywie może okazać się bardziej kosztowne. Dlatego też osoby biorące pod uwagę konsolidację powinny przejrzeć ranking kredytów konsolidacyjnych – oszczednoscionline.pl oraz uważnie przeczytać warunki poszczególnych propozycji różnych banków. Tylko w ten sposób znajdziemy korzystne rozwiązanie naszych finansowych problemów utrudniających spłatę długów.

Comments are closed.