Lokaty na określony termin

0

Lokata terminowa jest tak naprawdę podstawowym typem lokaty. Każdy bank oferuję taką formę inwestycji, jest ona najprzystępniejsza dla klienta, który nie jest specjalistą od finansów i pozwala powiększyć oszczędności tak naprawdę zbyt wiele nie robiąc. W wielu bankach czas trwania takiej inwestycji wynosi od jednego miesiąca do nawet dwóch lat. W przypadku inwestycji na dwa lata, mamy styczność z lokowaniem pieniędzy długoterminowym. Minimalna kwota inwestycji wynosi w większości banków 1000 zł. Maksymalna jest zależna od banku, ale często jest to kwota 10 000 złotych, więc niezbyt wiele.bankowość

Przykładowo dla kwoty 10 000 zł ulokowanej na dwa lata, oprocentowanie stałe wynosi od 0, 5% w PKO Banku Polskim do 2, 75% w Alior Bank oraz Idea Bank. Kwota odsetek wynosi od 81, 01 zł(BZW BK, PKO Bank Polski, Citi Handlowy) do 445, 58 zł(Alior Bank, Idea Bank). Podane wartości zostały wyliczone dla podstawowych wariantów lokaty w celach podglądowych. Należy wziąć pod uwagę, że będąc stałym klientem banku istnieje spora szansa na to, że dostaniemy indywidualną ofertę i możliwość negocjacji z bankiem, co zazwyczaj będzie działało na naszą korzyść.

Niektóre banki oferują lokatę nawet na 48 miesięcy, ale należy wziąć pod uwagę, że przez cztery lata będziemy pozbawieni swoich oszczędności, a wypłacając pieniądze przed końcem lokaty stracimy mnóstwo czasu, który mogliśmy spożytkować na inną, bardziej elastyczną formę inwestycji. Więcej informacji znajdziesz na polskabankowosc.com.pl.

Promocyjne lokaty bankowe

Często możemy także trafić na promocyjne oferty, lecz są mocno obwarowane. Lokaty z ponadprzeciętnie wysokim oprocentowaniem będziemy w stanie założyć na znacznie krótszy czas, niż tą z „normalnym” oprocentowaniem. W jednym z banków oprocentowanie jest wyższe od pozostałych i może trwać nawet do 2 lat, lecz trzeba na konto założone wraz z lokatą wpłacać 2000 zł miesięcznie, w innym wypadku oprocentowanie spada drastycznie w dół.

Lokaty terminowe, oferują nam zarobek, który nie wymaga od nas wysiłku. Tak naprawdę nasze pieniądze nie są zagrożone, jak to się dosyć często zdarza w innych typach inwestycji, chociażby lokacie dwu-walutowej bądź grze na giełdzie. Owszem oferują one większe zyski, natomiast im wyższy zysk, tym większe ryzyko, a nikt z nas nie chciałby stracić swoich oszczędności, prawda?

Comments are closed.