Kredyt hipoteczny a brak zdolności kredytowej

0

Planujemy zakup mieszkania, ale bank uważa, że nasza zdolność kredytowa jest zbyt niska? Wiele osób spotyka się z takim problemem. Nie jest łatwo przekonać bank, że damy sobie radę spłacać nasze zobowiązania. Marzenia o własnym domu lub mieszkaniu są jednak na tyle duże, że jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym problemem.

Jak zwiększyć naszą zdolność kredytową?najtańsze kredyty

Z pomocą w uzyskaniu zdolności kredytowej może przyjść nam rodzina, ale również może być to osoba całkowicie obca. Banki wiedzą o tym, że ciężko dziś o kredyt hipoteczny, więc umożliwiają dodanie dodatkowego kredytobiorcy do wniosku o kredyt mieszkaniowy.

Jeżeli nasze dochody nie wystarczają, to dochód drugiej osoby która również będzie figurowała jako kredytobiorca, może nam znacząco pomóc. Bank wiedząc o tym, że zobowiązane do spłaty będą dwie lub więcej osób, posiadających w sumie znaczne dochody, będzie mógł wydać pozytywną weryfikację wniosku kredytowego.

Najczęściej młodzi ludzie korzystają z pomocy rodziny, dla której szczęście młodych jest najważniejsze. W dzisiejszych czasach nie każdy posiada zatrudnienie na umowę o pracę, więc takie osoby muszą skorzystać z pomocy innych, ponieważ w innym przypadku nie mieliby szans na otrzymanie kredytu na własne cztery ściany.

Maksymalny wiek kredytobiorcy.

Banki nie tylko patrzą na zarobki osoby starającej się o kredyt ale również zwracają uwagę na wiek kredytobiorcy. Nie każdy zostanie pozytywnie zweryfikowany właśnie ze względu swojego wieku i okresu na jaki chciałby wziąć kredyt. Osoby starsze nie dostaną w ogóle kredytu, lub będą mogły liczyć na taki który będzie trwał krótki okres czasu. Logiczne jest, że osoba w wieku 60 lat nie otrzyma kredytu na 30-35 lat, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będzie w stanie spłacać kredytu w tak zaawansowanym wieku, o ile w ogóle tego wieku dożyje. Jest to w pewnym stopniu dyskryminacja przez banki osób starszych ale niestety rynek finansowy jest brutalny. Dla banku liczy się tylko i wyłącznie zysk. Bez zysków, banki nie mogłyby funkcjonować i istnieć. Jeżeli więc pragniemy zakupić własny dom, to nie czekajmy do zaawansowanego wieku, bo później może być jeszcze trudniej otrzymać kredyt. Postarajmy się o dodatkowego kredytobiorcę.

Na tej stronie konta-oszczednosciowe.blogspot.com znajdziesz więcej informacji na temat kredytów hipotecznych.

Comments are closed.