Konto oszczędnościowe alternatywą dla lokaty

0

Coraz częściej osoby posiadające lokaty bankowe, na których znajdują się niewielkie ilości pieniędzy, decydują się do ich likwidowania i nieprzedłużania. Jest to spowodowane tym, że lokaty są nisko oprocentowane, przy czym, zakładając je blokujemy sobie dostęp do naszych oszczędności na określony okres czasu. Coraz częściej wybieraną alternatywą do lokat bankowych są konta oszczędnościowe, które również gwarantują oprocentowanie środków pieniężnych znajdujących się na koncie.konto oszczędnościowe

Jakie konto oszczędnościowe?

Jeżeli faktycznie podejmiemy decyzję o zmianie lokaty bankowej na konto oszczędnościowe, to warto przyjrzeć się szczegółowo ofercie kilku banków. Na pewno warta uwagi jest propozycja banku ING, który oferuje konto oszczędnościowe oprocentowane nawet do 2, 5% w skali roku. Jest to promocyjne oprocentowanie, którego wysokość będzie na tym poziomie przez 4 miesiące od momentu otworzenia rachunku. Po tym okresie oprocentowanie będzie wynosić odpowiednio 1% w skali roku dla środków do 100 000 złotych, oraz 1,05% w skali roku dla środków powyżej 100 000 złotych.

Dużą zaletą jest to, że środki pieniężne oprocentowane są już nawet od jednej złotówki. Dodatkowo pozytywne jest to, że nie ma minimalnego limitu wpłaty. Możemy wpłacić taką kwotę, jaką tylko chcemy. Dodatkowo możemy w każdym momencie wpłacić dodatkowe środki, jeżeli będziemy mogli sobie na to pozwolić. Całość można monitorować przez Internet, a za prowadzenie rachunku nie zapłacimy bankowi ING, ani złotówki. Wszystko za darmo, dlatego warto przemyśleć i zastanowić się nad taką alternatywą.

Minusy konta oszczędnościowego

Tak naprawdę bardzo ciężko jest doszukać się minusów posiadania konta oszczędnościowego. Jeśli chodzi o najlepsze lokaty listopad 2015 minusem jest to, że nie możemy w każdym momencie wypłacić naszych środków pieniężnych, ponieważ utracimy zarobione odsetki. W przypadku konta oszczędnościowego, minusem może być fakt, że istnieje możliwość wypłaty środków pieniężnych w każdym momencie. Należą one do nas i jeżeli tylko chcemy możemy z nich skorzystać. Oczywiście, jeżeli ktoś nie ma silnej woli i traktuje konto oszczędnościowe jak skarbonkę, to może się zawieść i lepszym wyborem dla takiej osoby będzie lokata bankowa. Dużo zależy od naszych potrzeb i osobistych predyspozycji i przyzwyczajeń. Pewne jest jednak to, że warto zapoznać się z kontem oszczędnościowym, a ostatecznego wyboru dokonać samemu po przeanalizowaniu plusów i minusów takiego wyboru.

Comments are closed.