Od czego zacząć oszczędzanie?

0

Z usług banku lub nawet kilku banków zapewne korzystasz już od dawna. Na pewno masz swoje konto osobiste, kartę kredytową, robisz przelewy i używasz bankomatu. Ale czy korzystasz z pomocy instytucji finansowych również jeżeli chodzi o robienie oszczędności? Czy może jesteś pod tym względem staroświecki i po prostu odkładasz pieniądze na kupkę? Lub pozwalasz swobodnie im się gromadzić na rachunku i nie robisz z tym nic specjalnego?bankowość

Rachunek sumienia

Czy w ogóle robisz oszczędności? Jeżeli nie – powinieneś jak najszybciej zmienić ten stan rzeczy. Pamiętaj – bezpieczeństwo finansowe to dziś absolutna podstawa. A nie zagwarantuje Ci go nawet najlepsza i najlepiej płatna sprawa. A to dlatego że nigdy nie wiesz, co wydarzy się za tydzień, miesiąc czy nawet rok, czy oszczędności nie będą wtedy dla Ciebie wybawieniem. Kryzysowe sytuacje pojawiają się prędzej czy później w życiu każdego z nas, nikogo nie omijają. Dlatego zdecydowanie powinieneś założyć konto oszczędnościowe.

Konto – tak czy nie?

Dlaczego konto oszczędnościowe jest lepsze od tradycyjnych sposobów odkładania pieniędzy? Otóż co najmniej z kilku powodów. Po pierwsze, konto oszczędnościowe gwarantuje Twoim finansom większe bezpieczeństwo. Masz pewność, że nikt Cię nie okradnie, że nie stracisz nagle wszystkich swoich oszczędności. Co jeszcze? Takie konto pozwala Ci na większą kontrolę nad swoimi środkami. Magazynując pieniądze po prostu na koncie osobistym możesz łatwo pogubić się w obliczeniach, stracić rachubę, ile ich właściwie masz, a ile możesz wydać. Lepiej postawić na przejrzystość – środki na bieżące wydatki oddzielnie, a oszczędności oddzielnie.

A jak zabrać się za założenie takiego konta? Jeśli nie masz czasu, możesz je po prostu założyć przy swoim koncie osobistym. Jeśli jednak chce Ci się poszperać – warto poszukać czegoś naprawdę atrakcyjnego. A gdzie? Z pomocą przyjdzie z pewnością najnowszy ranking kont oszczędnościowych. Tam specjaliści radzą, jakie konta oszczędnościowe wrzesień 2015 są w danej chwili najbardziej opłacalne. Posłuchaj ich, a na pewno nie pożałujesz.

Comments are closed.