Kredyt gotówkowy czy pożyczka ratalna?

0

Zwykle gdy potrzebujesz dodatkowej gotówki, stajesz w obliczu dylematu – wybrać kredyt gotówkowy czy sięgnąć po pożyczkę ratalną? Znając zalety i wady obu produktów, łatwiej dopasujesz odpowiedni wariant do swoich potrzeb i możliwości finansowych.kredyty konsolidacyjne

Pożyczki online

Pożyczka ratalna jest stosunkowo nowym produktem oferowanym przez firmy z sektora pozabankowego takie jak m. in. Zaimo, Zaplo, InCredit, Aasa czy ProfiCredit. Poza jednym wyjątkiem, a mianowicie MotoPożyczką, która służy sfinansowaniu tylko zakupu samochodu, pozostałe szybkie zobowiązania można przeznaczyć na dowolny cel, np. kupno sprzętu sportowego, RTV czy AGD, wycieczkę zagraniczną, remont, kurs językowy, prezent weselny itp. Za pożyczką ratalną przemawia to, że nie jest ona obwarowana wieloma formalnościami (wystarczy wypełnić wniosek online i zrobić przelew weryfikacyjny), a czas oczekiwania na wypłatę pieniędzy może wynosić nawet do godziny. Firmy pożyczkowe nie sprawdzają wiarygodności klienta w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), co zwiększa szansę uzyskania środków przez osoby, którym zdarzyło się spóźnić ze spłatą raty kredytu bankowego. Jednak na pożyczkę nie mogą liczyć ci, którzy posiadają negatywne wpisy w biurach informacji gospodarczej (KRD, Rejestr Dłużników ERIF, BIG InfoMonitor).

Kredyt gotówkowy

Z kolei najtańsze kredyty gotówkowe na oferty-kredytow.com dostaniemy wyłącznie w banku, gdyż nazwa ta, zgodnie z Prawem bankowym, jest zarezerwowana jedynie dla tych instytucji finansowych (zaliczają się do nich również Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, czyli SKOK-i). Na korzyść tej formy finansowania przemawia również możliwość pokrycia z jego pomocą kosztu dowolnego wydatku. W przypadku zbyt niskiej zdolności kredytowej, bank może uwarunkowywać udzielenie kredytu pozyskaniem poręczenia. Po stronie minusów należy zapisać to, że ostateczna wysokość oprocentowania czy prowizji zwykle zależy od scoringu bankowego – im jest on lepszy, tym możemy liczyć na niższe stawki i odwrotnie. Nie należy zapominać o ubezpieczeniach, które nierzadko są obowiązkowym elementem zaciągnięcia kredytu.

Podsumowanie

To, na który produkt ostatecznie się zdecydujesz w dużej mierze zależy nie tylko od Twojej zdolności i historii kredytowej, ale również potrzebnej kwoty. Gdy chcesz pożyczyć od 50 zł (InCredit) do 25 tys. zł (ProfiCredit), nie masz czasu na załatwianie szeregu formalności, a w przeszłości zdarzyło się Ci mieć problemy ze spłatą karty kredytowej czy kredytu pożyczkowego, powinieneś skierować się do sektora pozabankowego.

Comments are closed.