Kredyt mieszkaniowy a spłata rat

0

Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości co do tego, że dziś na kredyt mieszkaniowy musi zdecydować się niemal każdy, kto myśli o budowie własnego domu czy też zakupie mieszkania. Przede wszystkim zaznaczmy tutaj, że jest to naprawdę bardzo pokaźny wydatek, a nie każdy z nas dysonuje tak wielkimi oszczędnościami. Tym bardziej że na terenie naszego kraju większość z nas nie ma z czego odłożyć, bo zarabia naprawdę źle i ledwo przeżywa od pierwszego do pierwszego.kredyty konsolidacyjny

W takiej sytuacji najtańszy kredyt hipoteczny lipiec 2015 jest jedyną opcją, jeżeli marzymy o własnym mieszkaniu i na pewno w najbliższym czasie nic się pod tym względem nie zmieni. Jeżeli już się na niego decydujemy, warto jest mieć na uwadze to, że jest to pożyczka, którą będziemy spłacać nie przez kilka, ale kilkadziesiąt lat. W związku z tym trzeba się bardzo poważnie zastanowić nad takim kredytem, bo na pewno wydatek rzędu tysiąca lub nawet ponad tysiąca złotych każdego miesiąca może spowodować, że padniemy w bardzo wielkie tarapaty finansowe. Niemniej jednak, jeśli jesteśmy już na niego zdecydowani, musimy zdecydować się na jeden z rodzajów rat, które będziemy płacić.

Raty stałe lub malejące

Jeżeli mówimy o pożyczkach, jakimi są kredyty mieszkaniowe, to przede wszystkim należy przy nich zaznaczyć, że spłacać je będziemy przez kilkadziesiąt najbliższych lat. Nieraz takie zobowiązanie wisi nad nami do śmieci. W związku z tym warto jest wiedzieć, jakie raty chcemy spłacać. Do wyboru mamy tutaj raty stałe lub też malejące. Oczywiście obie formy mają tak swoje złe, jak i dobre strony, choć wydaje się, że lepszym rozwiązaniem będą tutaj raty malejące.

Wówczas na koniec kredytu będą one znacznie niższe od tych, jakie płacimy początkowo. Niemniej jednak, jeśli ktoś nie chce narażać się na duże wydatki, na początku to może wybrać kredyty hipoteczne o ratach stałych. W zasadzie to, na jakie raty się zdecydujecie, zależy tylko i wyłącznie od was. Bank w zasadzie nie będzie narzucał żadnych warunków z tym związanych. Jeśli chodzi o kredyty mieszkaniowe, to o wszystkim musicie tutaj zdecydować osobiście.

Comments are closed.