Kredyt dla firmy nowej i już działającej – jak łatwo uzyskać?

0

Kredyty dla firm dotyczą różnych sytuacji w jakich znajduje się przedsiębiorstwo. Na większą porcję jednorazowej gotówki z banku może zdecydować się dobrze prosperująca firma, która w natłoku innych inwestycji z własnego „portfela” nie ma już środków na dalszą ekspansję na rynku. Kredyt dla nowych firm to z kolei opcja dla raczkujących z biznesem właścicieli dopiero wchodzących na rynek.najlepsze lokaty

Doświadczeni mają łatwiej

Nie da się ukryć, że w wygodniejszej sytuacji – również pod względem możliwości i ilości kredytowania – są posiadacze firm, które już jakiś czas działają na rynku. Stabilizacja to dla potencjalnych kredytodawców (jakimi są banki) sprawa najważniejsza. Jak na instytucje ekonomiczne dużego zaufania przystało, nie mogą one sobie pozwolić na nonszalanckie wsparcie działań przedsiębiorcy, który jest niepewny rentowności swojej firmy. Tym bardziej na dużą kwotę, np. kilkudziesięciu tysięcy złotych, które wymaga się na rozkręcenie firmy, opłacenie zespołu, sprzęt, lokalu itp.

Co czeka młodego inwestora?

Młodego przedsiębiorcę i jego firmę banki interpretują według kryterium czasowego. Najczęściej przyjmuje się za start-upowca, właściciela, który stara się o kredyt podczas gdy jego firma nie została założona wcześniej niż rok temu. Banki dysponują specjalnymi ofertami co sprawia, że jeśli chodzi o samą możliwość zdobycia środków kredyty dla nowych firm wydają się opcją niezbędną do spełnienia. Inna sprawa, czy wysokość i okres kredytowania spełnia wymogi inwestora. Jeśli występuje w tym miejscu sprzeczność (właściciel chciałby więcej środków) wsparcie oszczędnościami rodziny i bliskich okazuje się… bezcenne. Sprawdź ranking kredytów dla firm na start.

W tym kryterium wychodzi troska banków o pewność inwestycji, jaką jest powierzenie młodemu inwestorowi kredytu. To od tego czynnika uzależnione jest w głównej mierze finansowanie firm – nie tylko stawki kredytu, ale marży i oprocentowania, dodatkowych warunków, takich jak posiadanie konta firmowego lub osobistego w tym samym banku. Powściągliwość instytucji bankowych dla młodych inwestorów jest wciąż spora, choć i tak mniejsza niż na przykład jeszcze kilka lat temu.

Comments are closed.