Jak ułatwić sobie zakup mieszkania?

0

Każda młoda osoba, która ma już stabilną pozycję na rynku pracy zastanawia się chyba, czy bardziej opłaca jej się kupić nowe mieszkanie, czy też lepiej pozostać tak jak teraz przy wynajmie. To trudny wybór i musi być on poprzedzony bardzo wnikliwą analizą, sprawdzeniem tego, co warto a czego nie, jakie są plusy, a jakie są minusy każdego z tych rozwiązań. konto oszczędnościowe

Nie każdy bowiem może kupić mieszkanie, ale też nie każdemu się opłaca wynajmowanie czegoś przez całe swoje życie. To przecież powinno być jasne i tak naprawdę nie może nikogo dziwić. Z resztą zobaczmy na ilość różnego rodzaju ofert mieszkań w Polsce, na to ile mieszkań się buduje. Nie może to być przypadek, że tak duża jest popularność nowych mieszkań. Może to po prostu bardziej się opłaca? Ocenić to można spawdzając ranking kredytów hipotecznych czerwiec 2015.

Bardzo ważny program MDM

Sytuację na rynku trochę zmienił program mieszkanie dla młodych. Ten specjalny rządowy program ma na celu wsparcie młodych ludzi w zaciąganiu kredytów na zakup mieszkań. Wygląda to bardzo prosto: specjalny fundusz stanowi wsparcie dla młodych osób (zarówno singli, jak i całych rodzin), które spełnią wymagania dotyczące wielkości mieszkania, jego lokalizacji oraz ceny za metr kwadratowy. Wiedzą o tym bardzo dobrze deweloperzy i mieszkania MDM są w ich ofercie od bardzo dawna. Nowi klienci są przez nich nawet kuszeni specjalnym reklamami. Mieszkanie dla młodych napędza cały rynek, architektoniczny, budowlany, deweloperski oraz oczywiście bankowy. Warunkiem dopłaty do mieszkania jest bowiem fakt, że jest ono kupione na kredyt. Program MDM może ma kilka wad, ale mimo wszystko jest dobrą alternatywą dla wynajmu.

Jak jest zagranicą?

Z kolei na tytułowe pytanie z dzisiejszego tekstu osoba z Francji, Belgii, czy Holandii odpowiedziałaby, że…preferuje wynajem. Na zachodzie to jest bardziej popularne rozwiązanie, ponieważ ludzie są bardzo mobilni, często muszą się gdzieś przeprowadzić w związku z nową pracą. W Polsce sytuacja wygląda natomiast zupełnie inaczej, młodzi wolą kupić niż wynajmować.

Comments are closed.