Jak wybrać tani kredyt konsolidacyjny?

0

Konsolidacja kredytów to godny uwagi pomysł w głównej mierze na pozbycie się niesystematycznej spłaty rat. Jak to działa?pieniądze

Kredyt konsolidacyjny polega na tym, iż dłużnik, który w konkretnym czasie posiada wiele kredytów, ma sposobność pozyskania takiego kredytu, w ramach którego będzie regulował wszystkie pożyczki. Taki produkt gotówkowy został pomyślany w pierwszym rzędzie dla osób, które mają większe problemy ze stabilnymi spłatami zobowiązań pieniężnych, nawet wobec kilku banków. Kredyty konsolidacyjne pomagają więc wydostać się ze spirali pożyczkowej i pozwolić przywrócić równowagę domowemu budżetowi.

W ramach pożyczki konsolidacyjnej interesanci mogą liczyć przede wszystkim na sprzyjający czas spłaty. W ten sposób miesięczne raty wszystkich długów będą zamienione w jedną stałą ratę, jaka jest niższa, niż kwota rat wcześniejszych. Przy niższej racie oraz dłuższym okresie regulacji kredytu, zadłużeni mają więc lepsze szanse na regularną spłatę kredytu. W przypadku konsolidacji jedna rata wysyłana jest do wybranego banku, w jakim otworzony został kredyt konsolidacyjny. Kredytobiorca nie martwi się już spłacaniem poprzednich pożyczek, ponieważ to bank po odebraniu raty zajmuje się spłacaniem pozostałej części pożyczki dla adekwatnej instytucji. Ciężar spłacania wcześniejszych kredytów jest więc zdjęty z pożyczkobiorcy.

Czy jednakowoż konsolidacja kredytów to faktycznie ciekawa metoda ze względu na koszty? Okazuje się, iż nie do końca. Wydłużony termin spłaty powoduje wyznaczeniem wyższych odsetek, które powędrują do banku. W finalnym rozrachunku zadłużeni posiadający kredyt konsolidacyjny ponoszą przeważnie wyższe koszta. Prócz tego istnieje wiele kolejnych kruczków, na jakie w momencie konsolidacji należy zwrócić uwagę. W pierwszym rzędzie jest to prowizja, która do najniższych nie należy. Dodatkowo bank może zechcieć od pożyczkobiorcy dodatkowe zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia.

Nastawiając się więc na konsolidację kredytów należy policzyć wszystkie powiązane z tym koszta. Być może następne opłaty powiązane z kolejnym zadłużeniem okażą się niższe, niż konsolidacja. Warto również sprawdzić ranking kredytów konsolidacyjnych przed zdecydowaniem się na jakąkolwiek ofertę banku.

Comments are closed.