Cechy dobrej lokaty bankowej

0

Lokata to najbardziej tradycyjna forma oszczędzania. Gwarantuje ona bezpieczeństwo powierzonych bankowi pieniędzy. Przed ulokowaniem środków, warto pamiętać o kilku atrybutach jakie powinna w sobie zawierać każda dobra lokata.konto oszczędnościowe

Najważniejszym czynnikiem decydującym o tym czy powierzymy środki danej instytucji bankowej jest wysokość oprocentowania. Wysoko oprocentowane lokaty są dzisiaj już rzadkością. Większość z propozycji jakie znajdziemy na rynku depozytów nie starcza nawet na pokrycie inflacji, co oznacza, że osoba chcąca zarobić, na koniec okresu lokaty może stracić. Przy zakładaniu takiego produktu warto zawsze upewnić się czy oprocentowanie lokat jest gwarantowane przez pełen okres jej trwania i nie zmieni się przed jej zakończeniem – można to sprawdzić na konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/04/rankingkontoszczednosciowych.html.

Jeśli już znajdziemy ofertę z oprocentowaniem, które nas satysfakcjonuje, przychodzi czas na wybór okresu inwestycji. Ten czynnik jest uzależniony od naszej aktualnej kondycji finansowej oraz planów na przyszłość. Jeśli mamy zamiar w niedługim czasie poczynić jakieś zakupy do naszego gospodarstwa domowego lub zwiększyć koszty prowadzenia naszej firmy, wówczas powinniśmy wybrać lokaty bankowe trwające maksymalnie trzy miesiące. Jeśli z kolei nie planujemy w najbliższym czasie dużych wydatków i posiadamy „kłopoty bogactwa” w postaci nadpłynności finansowej, najlepiej zbadać ofertę lokat długoterminowych. Najczęściej przekonamy się o tym, że im dłuższy jest okres zakładanej lokaty, oprocentowanie jakie zostanie nam zaproponowane będzie się zwiększać. Jeśli lokujący obdarzy bank zaufaniem i powierzy mu środki na dłuższy okres, może spodziewać się, że bank doceni jego gest i odwdzięczy się wyższym oprocentowaniem.

Przy wyborze banku, w którym będziemy deponować nasze środki, trzeba także zwrócić uwagę na wszechstronność oferty. Nasza sytuacja finansowa jest elementem, który w każdym momencie może się zmienić. Wtedy dobrze jest mieć pod ręką indywidualnego doradcę, który zaproponuje korzystne rozwiązanie. Szukanie nowego banku, zmienianie swoich przyzwyczajeń i konieczność przenoszenia oszczędności do innego miejsca może spowodować, że środki przez jakiś czas będą nieoprocentowane, a to oznacza, że przestaną pracować. Utrzymywanie ciągłości pracy kapitału i możliwość szerokiego wyboru produktów to także bardzo ważna cecha dobrze skonstruowanej oferty lokat.

Comments are closed.