Zakup auta na kredyt – na co zwrócić szczególna uwagę

0

Zakup samochodu bardzo często jest związany z koniecznością zaciągnięcia kredytu. Wiele banków w swojej ofercie ma kredyt samochodowy, który jest skierowany na zakup auta. Zanim jednak udamy się do banku po ten produkt finansowy należy sprawdzić wiele ofert i je porównać oraz ocenić czy mamy szansę na otrzymanie kredytu.kredyty konsolidacyjne

Sprawdź w wielu bankach

Oferty są tak różne, że trudno jest w ciągu jednego dnia sprawdzić i porównać je wszystkie. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest ranking kredytów samochodowych, który pokazuje, jakie banki mają najlepsze oferty. To z kolei pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i skupić się na najtrafniejszych ofertach. Oszczędzamy w ten sposób naprawdę bardzo dużo czasu i możemy przystąpić do dalszej oceny ofert.

Zdolność kredytowa

Jeżeli chcemy kredyt samochodowy to musimy się liczyć z tym, że bank nas sprawdzi pod katem naszej zdolności kredytowej oraz naszej historii w BIK. Jeżeli mamy stałe dochody i będzie nas stać na spłacanie rat kredytu samochodowego, a do tego mamy pozytywną historię w BIK to mamy duże szanse na uzyskanie kredytu.

Dodatkowe koszty

Kredyty samochodowe 2015 to nie tylko koszt zakupu auta i odsetki. Dochodzą tutaj również inne opłaty. Przykładem może być prowizja, która w niektórych bankach jest naprawdę duża. Poza tym wiele banków narzuca klientowi skorzystanie z konkretnego ubezpieczenia, co pozwala uzyskać lepsze warunki kredytu samochodowego.

Wkład własny to lepsze warunki

Jeżeli chcemy uzyskać najtańszy kredyt samochodowy to konieczne będzie posiadanie wkładu własnego. Banki dla klientów, którzy mają wkład własny zazwyczaj mają niższe oprocentowanie lub niższą marże. Dlatego warto zadbać o to, aby mieć wkład własny na zakup samochodu na kredyt. Z pewnością szukanie w Internecie pomoże nam znaleźć korzystny kredyt samochodowy, który pozwoli sfinansować zakup auta.

Comments are closed.