Kiedy lokata dynamiczna może okazać się dobrym wyborem?

0

Bardzo ciekawym typem lokaty terminowej jest lokata dynamiczna. Inna funkcjonująca nazwa to lokata progresywna. Zdecydowanie polecana jest osobom stosunkowo zamożnych, albo dysponującym dość dużymi środkami, które może zdeponować na lokacie. Także jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią posiadać swobodę dostępu do swoich środków. To jedyny typ lokaty dający tak wiele możliwości pod tym względem.najtańsze kredyty

Co ciekawe samo oprocentowanie naszej lokaty dynamicznej rośnie w miarę przedłużania się okresu jej trwania. Przed podjęciem decyzji w jakim banku chcemy ulokować pieniądze najpierw zawsze jednak warto sprawdzić ranking lokat dynamicznych.

Rozwiązania w zakresie dostępu do depozytu

Lokata dynamiczna proponuje swoim deponentom możliwość wycofania jej po upływie dowolnego terminu. Z kolei nie przepada nam tu oprocentowanie, tak jak ma to miejsce przy innych lokatach, w przypadku podjęcia naszych środków wcześniej, niż przewiduje to umowa. Nasze zyski z oprocentowania takiej lokaty są wiec wypłacane proporcjonalnie do okresu trwania takiej lokaty.

Zazwyczaj oprocentowanie na takiej lokacie zwiększa się co miesiąc, także jest to skuteczna motywacja do nie podejmowania z depozytu wpłaconych środków. Stad wynika, iż im dłużej mamy lokatę dynamiczna, tym więcej zarobimy w kolejnych miesiącach. Lokaty dynamiczne, w przeciwieństwie do lokat rentierskich nie wymagają zakładania ich na wiele lat. Porównanie lokat bankowych progresywnych wskazuje, iż najczęściej umowa taka trwa od 12 miesięcy do 3 lat. Lokata dynamiczna pozwala wypłacić swobodnie część zdeponowanych środków (należy jednak zostawić taką kwotę jaką wpłaciliśmy podczas zakładania lokaty). Po upływie terminu umowy, jeśli wcześniej nie wypłaciliśmy środków wobec naszego baraku sprzeciwu (to znaczy nie odebrania środków z lokaty) po kilku dniach ta ponownie ulega odnowieniu na taki sam okres czasu, na jaki została założona pierwszy raz w danym banku, przy czym w skład depozytu włączane są również odsetki.

Podsumowanie

Jak widać lokata progresywna to bardzo ciekawy produkt finansowy, jednakże dostępny dla osób posiadających dość duży kapitał do zamrożenia, a jednocześnie preferujących swobodę (możliwość wypłacania bez większych konsekwencji części depozytu). Lokata ta daje świetne możliwości dość dużego zarobku w miarę upływu czasu, co jest jej największym atutem, w porównaniu z bardziej standardowymi ofertami w zakresie lokat. Odnawianie się tej lokaty jest ciekawym i dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zarabiać, a nie potrzebują aktualnie swoich zdeponowanych oszczędności.

Comments are closed.