Lokaty długoterminowe – zmienne oprocentowanie to większy zysk?

0

Lokaty bankowe są prostym sposobem na bardzo bezpieczne oszczędzanie i zarabianie pieniędzy. Korzystanie z tego typu produktów pozwala sukcesywnie pomnażać nasz kapitał, a przy tym czuć się bezpiecznie. Decydując się na lokaty długoterminowe warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach, a przede wszystkim warto zwrócić uwagę na rodzaj procentowania, jakie jest stosowane w danej lokacie bankowej.konto oszczędnościowe

Oprocentowanie stałe na lokacie długoterminowej w obecnej sytuacji jest bardzo niekorzystne. Zakładając, że wybraliśmy lokaty, które są zakładane na dwa lata to wybierając stałe oprocentowanie zamrażamy nasze środki na niskich odsetkach. Na przestrzeni dwóch lat oprocentowanie powinno znacznie wzrosnąć, a tym samym zyski na lokatach ze stałym oprocentowaniem będą niewielkie.

Najlepsza lokata bankowa o zmiennym oprocentowaniu pozwala zwiększać zyski, dzięki zmianie stóp procentowych. Banki wyliczając oprocentowanie na lokatach długoterminowych o zmiennym oprocentowaniu stosują, jako podstawę wyliczania stawki WIBOR lub stawki WIBID. Jeżeli znamy się nieco na zależnościach stawek WIBOR i stawek, WIBID to możemy zyskach na wyższych stawkach, choć trudno to ocenić, gdy w perspektywie mamy dwa lata lub nawet dłuższy okres czasu.

W praktyce w ostatnich miesiącach oprocentowanie jest na tak niskim poziomie, że warto zastanowić się nas sensem zakładania lokat długoterminowych. Może warto sprawdzić ranking lokat bankowych zakładanych na kilka tygodni lub kilka miesięcy. Depozyty o krótkim czasie zapadalności w obecnej chwili są nieraz lepiej oprocentowane niż lokaty trwające ponad rok czasu. Porównywarka lokat bankowych w szybkim czasie określi jakie lokaty są obecnie najkorzystniejsze.

Korzystanie z lokat bankowych jest dobrym sposobem na pomnażanie swoich oszczędności, a gdy skorzystamy z Internetu to w szybkim czasie znajdziemy najlepsze lokaty bankowe. Ranking lokat bankowych luty 2015 z pewnością pozwoli zaoszczędzić nam sporo czasu i wybrać najlepszą ofertę bankową dostępną na naszym rynku.

Comments are closed.