Nowy dom tylko na kredyt hipoteczny?

0

Kupiłeś nowy dom, zawarłeś umowę u notariusza, spełniłeś wszystkie wymagania kredytowe i dzierżysz klucze swojej nowej nieruchomości w rękach. Czujesz się jak szczęśliwiec, który wygrał los na loterii. Cała procedura poszukiwania domu, negocjacji i przystępowania do aktu, kredyt hipoteczny, pochłonęła większość twojego wolnego czasu. Wydaje ci się zatem, że teraz możesz już ochłonąć i cieszyć się swoją przestrzenią. I pewnie tak będzie, jeżeli już od samego początku bycia właścicielem nieruchomości zadbasz o drobne szczegóły, które pozwolą ci na bezpieczne i komfortowe mieszkanie.mieszkanie kredyt

Posiadanie nieruchomości na własność, szczególnie domu, wiąże się z niespodziewanymi wydatkami. Nawet jeśli dom jest nowy, wybudowany z trwały i wysokiej jakości materiałów, mogą zdarzyć się sytuację, których nie będziesz w stanie przewidzieć, a które będą wymagały nakładów finansowych. Nie możesz wpłynąć na obfity deszcz, który zaleje piwnice, wiatr, który połamie drzewo a w rezultacie zniszczy część dachu czy patio. Aby zapobiec kryzysowym sytuacjom, uruchom fundusz kryzysowy w domu. To coś na wzór funduszu remontowego wspólnot mieszkaniowych, które odkładają comiesięcznie ustalone kwoty na naprawy i remonty. Oczywiście wysokość pieniędzy, które chcesz zaoszczędzić i odkładać systematycznie zależy od ciebie, warto jednak mieć pewne zaplecze finansowe na wypadek awarii. Warto też zastanowić się czy kredyty hipoteczne luty 2015 nie są dobrym rozwiązaniem?

Nie zapominaj o konserwacjach i przeglądach. Dotyczy to głównie instalacji. Przeprowadzane na bieżąco pozwolą nie tylko zaoszczędzić pieniądze ale również dadzą ci poczucie bezpieczeństwa podczas użytkowania. Odpowiednio utrzymany dom będzie zawsze dobrą inwestycja. Jeśli zdarzy się sytuacja, która zmusi cię do jego sprzedaży, możesz być pewien, że twoja dbałość o najmniejszy szczegół zaowocuje tym, że łatwiej będzie ci uzyskać dobrą cenę, a może i zarobić na tej sprzedaży. Pamiętaj, że o dom rodzinny dbasz nie tylko dla siebie ale również dla potomków, którym często domy są przekazywane w spadku. Warto więc upewnić się, że twoje dzieci i wnuki nie będą musiały ponosić wydatków, których ty sobie oszczędziłeś.

Comments are closed.