Kluczowe aspekty dotyczące kredytów konsolidacyjnych

0

Kredyt konsolidacyjny nie jest bardzo spopularyzowany na polskim rynku. Pomimo tego, jest atrakcyjnym rozwiązaniem w przypadku problemów z terminowym spłacaniem innych kredytów. Jeśli dana osoba zaciągnęła wiele innych kredytów w różnych bankach, to może dzięki temu sprawniej spłacać swoje zadłużenie.kredyty konsolidacyjne

Konsolidacja jest bardzo dobrym rozwiązaniem, pozwalającym także obniżyć miesięczne wydatki, jakie musimy ponieść w przypadku spłaty wielu kredytów. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, możemy spodziewać się zmniejszenia miesięcznych kosztów spłaty zadłużenia. Podstawową zaletą jest sama konsolidacja, czyli połączenie wielu zobowiązań w jeden kredyt. Istniejące zobowiązania będziemy mogli spłacać w jednym banku. Przed konsolidacją, klienci musieliby spłacać kredyty w różnych terminach, co jest dosyć problematyczne. Po konsolidacji, obowiązuje nas jedna rata, którą spłacamy raz w miesiącu i to do tego w jednym banku.

Inną zaletą może być wydłużenie terminu spłaty. Konsolidując zadłużenie możemy spłacać kredyty przez dłużysz czas. Okres spłaty kredytu konsolidacyjnego może wydłużyć się nawet do 40 lat. W tym przypadku, osoby decydujące się na kredyt konsolidacyjny, muszą uważać, ponieważ naraża ich to na wykazywanie długookresowego zadłużenie. Może to sprawiać trudności przy staraniu się o np. kredyt mieszkaniowy.

Skonsolidować możemy następujące kredyty:

  • kredyty konsumpcyjne,
  • kredyty samochodowe,
  • kredyty gotówkowe,
  • kredyty hipoteczne,
  • kredyty ratalne,
  • debet na karcie kredytowej.

Aby zaciągnąć kredyt konsolidacyjny, musimy posiadać zabezpieczenie. Banki najczęściej żądają przedstawienia zabezpieczenia hipotecznego. Wiąże się to z wartością konsolidowanych kredytów oraz długości spłaty. Istnieją także kredyty konsolidacyjne gotówkowe, które są połączeniem kilku drobnych kredytów np. kredytu konsumpcyjnego oraz gotówkowego. Zabezpieczeniem w tym przypadku nie musi być hipoteką.

Starając się o kredyt konsolidacyjny, musimy spełnić kilka innych warunków oprócz zabezpieczenia. Przede wszystkim, osoba starająca się o kredyt musi być wypłacalna. W tym celu bank skontaktuje się z Biurem Informacji Kredytowej i poprosi o wykaz naszej historii kredytowej. Inną kwestią jest posiadanie stałych dochodów. Również wartość zabezpieczenia musi być odpowiednio wysoka, ponieważ na tej podstawie będzie określana maksymalna kwota kredytu.

Comments are closed.