Jakie produkty kredytowe możemy skonsolidować?

0

Na rynku mamy do dyspozycji wiele rodzajów kredytów. Przeznaczone są zarówno dla osób prowadzących działalność gospodarczą, jak i dla klientów indywidualnych. Kredyt może nam posłużyć np. do kupna samochodu lub mieszkania, celów konsumpcyjnych lub też do przeprowadzenia inwestycji w firmie. Wszystkie te kredyty mogą ulec konsolidacji, czyli połączeniu w celu wspólnego spłacania.finanse

Kredyt konsumpcyjny jest przeznaczany głównie na zaspokojenie podstawowych potrzeb kredytobiorcy. W większości przypadków służy do zakupu dóbr konsumpcyjnych. W dzisiejszych czasach ułatwia on nabycie m.in. sprzętu elektronicznego czy innych dóbr. Może także pokryć wydatki związane z wakacjami lub np. wyprawką dziecka do szkoły. Kredyt konsumpcyjny ma wpływ na zwiększenie siły nabywczej społeczeństwa. Często jest także przedmiotem konsolidacji, ponieważ jest to kredyt dość popularny na rynku.

Kredytem oferowanym przedsiębiorcom przez banki, który może ulec konsolidacji jest kredyt inwestycyjny. Ma ona za zadanie rozwój działalności gospodarczej firmy lub nabycie papierów wartościowych innego podmiotu. Pełni ważną rolę w systemie gospodarczym, ponieważ wpływana zwiększenie się innowacyjności. Główną rolą kredyty inwestycyjnego jest powiększenie produkcji, zwiększenie konkurencyjności oraz poprawnie wyników finansowych. Stymuluje także konsumpcję, która ma pozytywny wpływ na rozwój gospodarki.

Konsolidacji bardzo często ulega kredyt samochodowy. Jak sama nazwa wskazuje, służy on do zakupu pojazdu od wybranego sprzedawcy. Kredyt może pokryć także koszty nabytego już samochodu, koszty leasingu lub np. doposażenie pojazdu. Kredyt samochodowy nie służ tylko i wyłącznie do kupna samochodu. Dzięki niemu możemy także nabyć motocykl lub nawet przyczepę campingową.

Kredyt mieszkaniowy równie często stanowi przedmiot konsolidacji. Kredyt ten można przeznaczyć na zakup nieruchomości, wybudowanie domu lub wyremontowanie już nabytej nieruchomości. Kredyt mieszkaniowy jest zazwyczaj zaciągany na długi okres. Wymaganiami często występującymi w przypadku takiego kredytu jest zabezpieczenie, posiadanie stałego dochodu oraz wykazanie zdolności kredytowej. Jest to związane z tym, że kredyt mieszkaniowy jest zaciągany na duże kwoty.

Kredyt konsolidacyjny może ułatwić nam spłatę wszystkich opisanych kredytów. Konsolidacja polega na połączeniu istniejących zobowiązań. Dzięki temu, klienci będą mogli spłacać wszystkie posiadane kredyty w jednym banku, płacąc jedną ratę. Sporym udogodnieniem jest wybór terminu płatności raty. Dużym plusem jest również rozłożenie naszych zobowiązań na dłuższy okres spłaty.

Comments are closed.